İptal ve İade Süreci

 

İPTAL VE İADE SÜRECİ

Satın alınan ürünlerde iade ya da değişim yapabilirsiniz.

 

İade koşullarımız

İade işleminizin yapılabilmesi için ürünlerin kullanılmamış, etiketinin koparılmamış ve satılabilirlik özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir.

 

 

Ürün İade Aşamaları

İade ürünlerinizi hiçbir işlem yapmadan (herhangi bir iade talebi oluşturmadan)

 

Aras Kargo: Mama Park-Mehmet Güzeli
Anlaşmalı Cari Kodumuz: 
2220254551508

 

ile gönderim yapılabilirsiniz .(Alıcı ödemeli şeklinde gönderim yapınız)

 

 

????Ürünlerin, siparişinizle birlikte gönderilen fatura ile geri gönderilmesi gerekmektedir.Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

????İade süremiz 14 gündür.(Yani almış olduğunuz ürünlerin teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde bizim elimizde olması gerekiyor) Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.

 

 

Aras Kargo ile anlaşmamız gereği yapacağınız gönderiler için üründe bir hata/kusur/yanlış tarafımızdan kaynaklanmadığı sürece 45TL (KırkBeş TLkargo ücreti ödenmesi gerekmektedir.

---Farklı kargo firmaları ile gönderim yapmak isterseniz kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir.

 

 

Not: Üründe bir hata/kusur/yanlış tarafımızdan kaynaklanmadığı sürece iade işlemlerinde oluşan kargo bedelleri alıcıya (sizlere) aittir . İade işlemi yapılırken almış olduğunuz ÜRÜN BEDELİNDEN tarafımıza gönderim yapılırken oluşan kargo ücreti (45TL) düşülerek para iadesi yapılmaktadır.

 

 

 

 

örnek :

(100TL lik ürün aldığınızda 30TL kargo bedeli eklenip 130TL bize ödeme yaptığınızı düşünelim. Burada şunu unutmayın siz bize 100TL ürün için 30TL kargo için ödeme yapıyorsunuz yani kargo bedelinden biz sorumlu olmuyoruz . İşletmeye yatan bedel 100TL ürün bedelidir . İade durumda size gönderim yapılırken yatırmış olduğunuz 30TL kargo ücreti iade edilmez .
Ürün tarafınıza ulaştıktığında iade etmek istediğinizde 100TL ürün bedelinizden iade için bize gönderim yaparken oluşan 35TL kargo bedeli düşüldüğünde tarafınıza 100-35=65?TL iade tutarı yatırılır)

 

İade ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedelinden kargo bedeli düşülerek ödeme şeklinize sadık kalınacak şekilde 7 iş günü içerisinde hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.
 

*Ürün Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde hatalı , kusurlu yada yanlış ürün olduğu tespit edilip tarafımıza bilgi verilmeyen, etiketi olmayan , faturası bulunmayan ve satılabilirliği bozulan ürünler iade alınmayacaktır

 

Online Mağazanızdan Satın Alınan Ürünlerin İade Süreci

Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince fatura tarihinden itibaren ondört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.

 

 

Neden sadece ilk 14 gün içinde iade kabul ediliyor?

 

Tüketici Kanunu’nda yer alan Sebep Göstermeden Cayma Hakkı, ürünü teslim aldığınız tarihten sonraki ilk 14 günlük süreyi içeriyor. Satın almış olduğunuz ürünü bu süre içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünü herhangi bir üretim hatasından dolayı iade etmek istediğinizde ise iade süresi 30 gündür. Olası kargo problemlerini göz önününde bulundurarak ürünü teslim aldıktan sonra 3 gün içerisinde bize geri gönderim yapmalısınız. Fatura tarihinden itibaren 14 günü geçen durumlarda fatura üzerinde işlem yapılamamaktadır. 

 

Anlaşmalı Cari Kodumuz: 2220254551508

Aras Kargo: Mama Park - Mehmet Güzeli 

(Alıcı ödemeli şeklinde gönderim yapınız)

Yükleniyor...